Hornby R349A British Rail Class 110 E51846
| Locomotive | |
|---|---|
| Operator | British Rail |
| Livery | White |
| Running Number | E51846 |
| Length | 240 mm |
| Era | 6 |
| DCC | No |
| Curve | 2nd Radius (438mm) + |
| Detail | 1 Car DMU (Dummy) (E51846). |
| Class | |
|---|---|
| Name | British Rail Class 110 |
| Traction | Diesel Multiple Unit |
| Built | 1961-1962 |
| Total Produced | 30 |
| Catalogue | |
|---|---|
| Modeller | Hornby |
| Catalogue Number | R349A |
| Category | Diesel & Electric Locomotives |
| Scale | OO |
| Finish | Pristine |
| Pages | |
Looking for this model?
The links below are affiliate links. If you purchase something by clicking through one of the links below, we may receive a small commission. This doesn't cost you anything additional and helps to fund this site.
Hornby R3173 LNER Class A4 Mallard Special Edition OO Gauge Steam Loco Tested 46
$292.80
![]()
*******, JP
Hornby R156 Class 08 Shunter 13012 Plus Three Railfreight Wagons. Used. OO Gauge
$198.65
![]()
PO36***, GB
HORNBY R380 SOUTHERN 4-4-0 SCHOOLS CLASS V LOCO 928 STOWE & PULLMAN COACH SET of
$201.41
![]()
CV34***, GB
Hornby R3173 LNER Class A4 Mallard Special Edition OO Gauge Steam Loco Tested 46
292.80 USD
![]()
*******, JP
Hornby R.390 G.W.R. County Class 4-4-0 Steam Loco. County of Oxford. New in Box.
110.00 USD
![]()
806**, US
Hornby R507 OO Scale BR Britannia Class 4-6-2 Pacific Steam Locomotive #70000 LN
110.49 USD
![]()
305**, US
Hornby R156 Class 08 Shunter 13012 Plus Three Railfreight Wagons. Used. OO Gauge
198.65 USD
![]()
PO36***, GB
HORNBY OO Scale - set of 5 passenger cars: R.432, R.433, R.438, R.445, and R.474
175.00 USD
![]()
068**, US
HORNBY R391 RAKE of 3 LNER CLERESTORY COMPOSITE COACH 2247 with METAL WHEELS og
108.20 USD
![]()
CV34***, GB
OO Scale Hornby R4197 The Royal Train Coaches 3 car set MK3 & MK2 2918 2919 2920
195.00 USD
![]()
760**, US
HORNBY R380 SOUTHERN 4-4-0 SCHOOLS CLASS V LOCO 928 STOWE & PULLMAN COACH SET of
201.41 USD
![]()
CV34***, GB
No results available currently from eBay.
Create your own review
You must be signed in to post a comment. Please sign in or register at the top of the page.