Hattons H4-AB14-006 Little Barford Andrew Barclay Sons & Company 0-4-0ST 14″ 2069
| Locomotive | |
|---|---|
| Running Number | 2069 |
| Name | Little Barford |
| Length | 95 mm |
| DCC | Ready (6 pin) |
| Coupling | NEM + Tension Lock |
| Curve | 2nd Radius (438mm) + |
| Class | |
|---|---|
| Name | Andrew Barclay Sons & Company 0-4-0ST 14" |
| Traction | Steam |
| Built | 1840 |
| Catalogue | |
|---|---|
| Modeller | Hattons |
| Catalogue Number | H4-AB14-006 |
| Category | Steam Locomotives |
| Scale | OO |
| Finish | Pristine |
| Pages | |
Looking for this model?
The links below are affiliate links. If you purchase something by clicking through one of the links below, we may receive a small commission. This doesn't cost you anything additional and helps to fund this site.
No results available currently from eBay.
Hattons H4-AB14-006 OO Gauge 0-4-0 Andrew Barclay Little Barford See Description
£119.99
![]()
BS37***, GB
No results available currently from eBay.
Create your own review
You must be signed in to post a comment. Please sign in or register at the top of the page.