Hattons H4-AB14-003 Coronation Andrew Barclay Sons & Company 0-4-0ST 14″ 2134
| Locomotive | |
|---|---|
| Running Number | 2134 |
| Name | Coronation |
| Length | 95 mm |
| Era | 7/8 |
| DCC | Ready (6 pin) |
| Coupling | NEM + Tension Lock |
| Curve | 2nd Radius (438mm) + |
| Class | |
|---|---|
| Name | Andrew Barclay Sons & Company 0-4-0ST 14" |
| Traction | Steam |
| Built | 1840 |
| Catalogue | |
|---|---|
| Modeller | Hattons |
| Catalogue Number | H4-AB14-003 |
| Category | Steam Locomotives |
| Scale | OO |
| Finish | Pristine |
| Pages | |
Looking for this model?
The links below are affiliate links. If you purchase something by clicking through one of the links below, we may receive a small commission. This doesn't cost you anything additional and helps to fund this site.
No results available currently from eBay.
No results available currently from eBay.
HATTONS OO GAUGE H4-AB14-003 GREEN 0-4-0ST ANDREW BARCLAY CORONATION STEAM LOCO
AU$200.67
![]()
B29***, GB
Create your own review
You must be signed in to post a comment. Please sign in or register at the top of the page.