| Locomotive | |
|---|---|
| Operator | British Railways |
| Livery | Black with Late Crest |
| Running Number | 47500 |
| Length | 64 mm |
| Era | 5 |
| DCC | Ready (6 pin) |
| Coupling | NEM |
| Curve | 1st Radius (230mm) + |
| Class | |
|---|---|
| Name | London, Midland & Scottish Railway 3F "Jinty" |
| Traction | Steam |
| Built | 1924-1931 |
| Total Produced | 422 |
| Catalogue | |
|---|---|
| Modeller | Graham Farish |
| Catalogue Number | 372-212A |
| Category | N Scale Steam Locomotives |
| Scale | N |
| Finish | Pristine |
| Year | 2014 |
| Pages | 2014 (18) 2015 (18) 2016 (20) 2017 (24) 2018 (20) 2019 (16) Bachmann 2020 (20) Bachmann 2021 (15) |
Looking for this model?
The links below are affiliate links. If you purchase something by clicking through one of the links below, we may receive a small commission. This doesn't cost you anything additional and helps to fund this site.
GRAHAM FARISH CJM REPAIR BR RAILFREIGHT CLASS 60 DIESEL LOCO 60032 WILLIAM BOOTH
$178.13
![]()
CV34***, GB
GRAHAM FARISH CJM BR RAILFREIGHT CLASS 20 DIESEL LOCO 20137 MURRAY B HOFFMYER on
$257.78
![]()
CV34***, GB
Graham Farish N Gauge 372-136 BR Black Early Emblem Stanier 'Black 5' No.45216 -
£106.95
![]()
DY10***, GB
Graham Farish N Gauge 372-181 BR Green Early Emblem Princess Coronation Class 8P
£151.95
![]()
DY10***, GB
Graham Farish N Gauge 372-652 BR Black Early Emblem Standard -6-0 Class 4MT No.7
£100.95
![]()
DY10***, GB
Graham Farish N Gauge 372-177 BR Green Duchess Class No.46252 'City of Leicester
£100.95
![]()
DY10***, GB
Graham Farish N Gauge 372-726 BR Standard Class 5MT BR Black Late Crest No.73158
£134.95
![]()
DY10***, GB
Farish (372-354) Class A4 4-6-2 '60033' "Seagull" in BR Express Blue
£63.10 (0 bids)
£89.10
![]()
G61***, GB
Graham Farish 371-17RJ N Gauge Class 08 08761 BR Provincial Blue DCC Ready DHLP
153.19 USD
![]()
HX3***, GB
GRAHAM FARISH CJM 8125 REPAIR RE PAINTED VIRGIN CLASS 43 HST 125 DMU 6 CAR SET
572.06 USD
![]()
CV34***, GB
GRAHAM FARISH CJM REPAIR NETWORK SOUTHEAST CLASS 33 LOCO 33114 ASHFORD 150 op
178.13 USD
![]()
CV34***, GB
Graham Farish 371-780SF Class 90/0 90005 BR IC Liv. Financial Times Sound Fitted
291.40 USD
![]()
HX3***, GB
GRAHAM FARISH CJM REPAIR BR RAILFREIGHT CLASS 60 DIESEL LOCO 60032 WILLIAM BOOTH
178.13 USD
![]()
CV34***, GB
GRAHAM FARISH CJM REPAIR BR RAILFREIGHT CLASS 37 DIESEL LOCO 37698 COEDBACH op
178.13 USD
![]()
CV34***, GB
GRAHAM FARISH 0695 CJM RE PAINTED BR BLUE CLASS 20 DIESEL LOCOMOTIVE 20171 on
257.04 USD
![]()
CV34***, GB
GRAHAM FARISH 804A CJM FREIGHTLINER CLASS 57 LOCO 57003 FREIGHTLINER EVOLUTION
257.78 USD
![]()
CV34***, GB
GRAHAM FARISH CJM BR RAILFREIGHT CLASS 20 DIESEL LOCO 20137 MURRAY B HOFFMYER on
257.78 USD
![]()
CV34***, GB
No results available currently from eBay.
Create your own review
You must be signed in to post a comment. Please sign in or register at the top of the page.
