Graham Farish 371-625 Great Western Railway AEC Railcar W32W
| Locomotive | |
|---|---|
| Operator | British Railways |
| Livery | Green |
| Running Number | W32W |
| Length | 137 mm |
| Era | 5 |
| DCC | No |
| Coupling | NEM |
| Curve | 2nd Radius (265mm) + |
| Class | |
|---|---|
| Name | Great Western Railway AEC Railcar |
| Traction | Electric |
| Built | 1934-1942 |
| Total Produced | 38 |
| Catalogue | |
|---|---|
| Modeller | Graham Farish |
| Catalogue Number | 371-625 |
| Category | N Scale Modern Image Locos |
| Scale | N |
| Finish | Pristine |
| Year | 2005 |
| Pages | 2005 (14) 2006 (16) |
Looking for this model?
The links below are affiliate links. If you purchase something by clicking through one of the links below, we may receive a small commission. This doesn't cost you anything additional and helps to fund this site.
Graham Farish N Gauge 371-477 3-Car First Great Western Class 125 DMU Locomotive
£149.99
![]()
OL11***, GB
Graham Farish N Gauge 372-726 BR Standard Class 5MT BR Black Late Crest No.73158
£134.95
![]()
DY10***, GB
Graham Farish N Gauge 372-652 BR Black Early Emblem Standard -6-0 Class 4MT No.7
£100.95
![]()
DY10***, GB
Graham Farish 371-17RJ N Gauge Class 08 08761 BR Provincial Blue DCC Ready DHLP
153.19 USD
![]()
HX3***, GB
GRAHAM FARISH NE6V N GAUGE GWR 2-6-2 CLASS 61XX PRAIRIE TANK LOCOMOTIVE 3105 om
86.15 USD
![]()
CV34***, GB
Graham Farish 371-011SF - Class 08 417 Network Rail Yellow (DCC-Sound) N Gauge
214.27 USD
![]()
HX3***, GB
GRAHAM FARISH CJM 8125 REPAIR RE PAINTED VIRGIN CLASS 43 HST 125 DMU 6 CAR SET
572.06 USD
![]()
CV34***, GB
GRAHAM FARISH LANGLEY KIT BUILT LNER 4-6-0 CLASS B1 LOCOMOTIVE 1040 ROEDEER on
106.68 USD
![]()
CV34***, GB
Graham Farish 371-780SF Class 90/0 90005 BR IC Liv. Financial Times Sound Fitted
291.40 USD
![]()
HX3***, GB
Graham Farish 371-359 Class 60 60100 'Midland Railway - Butterley' DB Cargo Red
145.69 USD
![]()
HX3***, GB
GRAHAM FARISH 371-377 GBRf RAILFREIGHT CLASS 66 DIESEL LOCO 66701 WHITEMOOR on
142.47 USD
![]()
CV34***, GB
No results available currently from eBay.
Create your own review
You must be signed in to post a comment. Please sign in or register at the top of the page.