Graham Farish 371-125K Special British Rail Class 33 33025
| Locomotive | |
|---|---|
| Operator | Direct Rail Services |
| Livery | Blue |
| Running Number | 33025 |
| Length | 103 mm |
| Era | 9 |
| DCC | No |
| Curve | 2nd Radius (265mm) + |
| Class | |
|---|---|
| Name | British Rail Class 33 |
| Traction | Diesel |
| Transmission | Electric |
| Built | 1960-1962 |
| Total Produced | 98 |
| Catalogue | |
|---|---|
| Modeller | Graham Farish |
| Catalogue Number | 371-125K Special |
| Category | N Scale Modern Image Locos |
| Scale | N |
| Finish | Pristine |
| Pages | |
Looking for this model?
The links below are affiliate links. If you purchase something by clicking through one of the links below, we may receive a small commission. This doesn't cost you anything additional and helps to fund this site.
GRAHAM FARISH CJM BR RAILFREIGHT CLASS 20 DIESEL LOCO 20137 MURRAY B HOFFMYER on
$257.78
![]()
CV34***, GB
Graham Farish N Gauge 371-477 3-Car First Great Western Class 125 DMU Locomotive
£149.99
![]()
OL11***, GB
Graham Farish N Gauge 372-181 BR Green Early Emblem Princess Coronation Class 8P
£151.95
![]()
DY10***, GB
Graham Farish N Gauge 372-652 BR Black Early Emblem Standard -6-0 Class 4MT No.7
£100.95
![]()
DY10***, GB
Graham Farish N Gauge 372-726 BR Standard Class 5MT BR Black Late Crest No.73158
£134.95
![]()
DY10***, GB
Graham Farish 371-17RJ N Gauge Class 08 08761 BR Provincial Blue DCC Ready DHLP
153.19 USD
![]()
HX3***, GB
GRAHAM FARISH CJM 8125 REPAIR RE PAINTED VIRGIN CLASS 43 HST 125 DMU 6 CAR SET
572.06 USD
![]()
CV34***, GB
Graham Farish 371-780SF Class 90/0 90005 BR IC Liv. Financial Times Sound Fitted
291.40 USD
![]()
HX3***, GB
GRAHAM FARISH 804A CJM FREIGHTLINER CLASS 57 LOCO 57003 FREIGHTLINER EVOLUTION
257.78 USD
![]()
CV34***, GB
Graham Farish 371-781 Class 90/0 90037 BR Railfreight Distrib. DCC Next 18 Ready
191.71 USD
![]()
HX3***, GB
GRAHAM FARISH CJM BR RAILFREIGHT CLASS 20 DIESEL LOCO 20137 MURRAY B HOFFMYER on
257.78 USD
![]()
CV34***, GB
GRAHAM FARISH 0695 CJM RE PAINTED BR BLUE CLASS 20 DIESEL LOCOMOTIVE 20171 on
257.04 USD
![]()
CV34***, GB
Graham Farish 371-781SF Class 90/0 90037 BR Railfreight Distributi Sound Fitted
302.60 USD
![]()
HX3***, GB
Graham Farish 42-050 - Scencraft 4 Road Engine Shed Ready Painted N Gauge T48po
84.05 USD
![]()
HX3***, GB
No results available currently from eBay.
Create your own review
You must be signed in to post a comment. Please sign in or register at the top of the page.