Bachmann 32-153A South Eastern & Chatham Railway N 1821
| Locomotive | |
|---|---|
| Operator | Southern Railway |
| Livery | Green |
| Running Number | 1821 |
| Length | 248 mm |
| Era | 3 |
| DCC | No |
| Curve | 2nd Radius (438mm) + |
| Class | |
|---|---|
| Name | South Eastern & Chatham Railway N |
| Traction | Steam |
| Built | 1917-1934 |
| Total Produced | 80 |
| Catalogue | |
|---|---|
| Modeller | Bachmann |
| Catalogue Number | 32-153A |
| Category | OO Scale Steam Locomotives |
| Scale | OO |
| Finish | Pristine |
| Year | 2000 |
| Pages | 2000 (7) |
Looking for this model?
The links below are affiliate links. If you purchase something by clicking through one of the links below, we may receive a small commission. This doesn't cost you anything additional and helps to fund this site.
Bachmann 31-742A MR 1532 (1P) Tank 58051 BR Lined Black (Early Emblem) Steam Loc
AU$289.22
![]()
S8***, GB
Bachmann 31-741BSF MR 1532 (1P) Tank 1295 LMS Black Steam Locomotive - DCC Sound
AU$475.82
![]()
S8***, GB
Bachmann 31-741ASF MR 1532 (1P) Tank 1370 LMS Black Steam Locomotive - DCC Sound
AU$475.82
![]()
S8***, GB
Create your own review
You must be signed in to post a comment. Please sign in or register at the top of the page.