Bachmann 32-151A South Eastern & Chatham Railway N 31816
| Locomotive | |
|---|---|
| Operator | British Railways |
| Livery | Lined Black with Late Crest |
| Running Number | 31816 |
| Length | 248 mm |
| Era | 5 |
| DCC | No |
| Curve | 2nd Radius (438mm) + |
| Class | |
|---|---|
| Name | South Eastern & Chatham Railway N |
| Traction | Steam |
| Built | 1917-1934 |
| Total Produced | 80 |
| Catalogue | |
|---|---|
| Modeller | Bachmann |
| Catalogue Number | 32-151A |
| Category | OO Scale Steam Locomotives |
| Scale | OO |
| Finish | Pristine |
| Year | 2000 |
| Pages | 2000 (7) |
Looking for this model?
The links below are affiliate links. If you purchase something by clicking through one of the links below, we may receive a small commission. This doesn't cost you anything additional and helps to fund this site.
Bachmann Pre-Owned 32-151A N Class '31816' BR Lined Black Late Crest Steam Locom
AU$123.36
![]()
S8***, GB
Create your own review
You must be signed in to post a comment. Please sign in or register at the top of the page.