Bachmann 32-026K Special British Rail Class 20 20188
| Locomotive | |
|---|---|
| Operator | Waterman Railways |
| Livery | Black |
| Running Number | 20188 |
| Length | 190 mm |
| Era | 11 |
| DCC | Ready (8 pin) |
| Curve | 2nd Radius (438mm) + |
| Detail | Indicator box panel. Limited edition (500). |
| Class | |
|---|---|
| Name | British Rail Class 20 |
| Traction | Diesel |
| Transmission | Electric |
| Built | 1957-1968 |
| Total Produced | 228 |
| Catalogue | |
|---|---|
| Modeller | Bachmann |
| Catalogue Number | 32-026K Special |
| Category | OO Scale Modern Image Locos |
| Scale | OO |
| Finish | Pristine |
| Pages | |
Looking for this model?
The links below are affiliate links. If you purchase something by clicking through one of the links below, we may receive a small commission. This doesn't cost you anything additional and helps to fund this site.
Bachmann 31-933A LMS 4P Compound 41143 BR Lined Black Early Crest DCC fitted
£63.10 (0 bids)
£99.50
![]()
HP3***, GB
No results available currently from eBay.
Create your own review
You must be signed in to post a comment. Please sign in or register at the top of the page.