Bachmann 31-701A London & North Eastern Railway B1 “Antelope” 61399
| Locomotive | |
|---|---|
| Operator | British Railways |
| Livery | Lined Black with Early Emblem |
| Running Number | 61399 |
| Length | 267 mm |
| Era | 4 |
| DCC | No |
| Curve | 2nd Radius (438mm) + |
| Class | |
|---|---|
| Name | London & North Eastern Railway B1 "Antelope" |
| Traction | Steam |
| Built | 1942-1952 |
| Total Produced | 410 |
| Catalogue | |
|---|---|
| Modeller | Bachmann |
| Catalogue Number | 31-701A |
| Category | OO Scale Steam Locomotives |
| Scale | OO |
| Finish | Pristine |
| Year | 1995 |
| Pages | 1995 (2) 1996 (6) 1997 (19) |
Looking for this model?
The links below are affiliate links. If you purchase something by clicking through one of the links below, we may receive a small commission. This doesn't cost you anything additional and helps to fund this site.
Bachmann 35-821A Class 31/1 Refurbished 31149 BR Railfreight (Red Stripe) Diesel
AU$300.53
![]()
S8***, GB
Bachmann 35-805SFX Class 31/1 31123 BR Blue Diesel Locomotive - DCC Sound Deluxe
AU$600.22
![]()
S8***, GB
35-823SFX DCC (NOT Sound) Cl 31 319 Railfreight Auto Couplings - Fan OO Bachmann
AU$329.75
![]()
DN14***, GB
Create your own review
You must be signed in to post a comment. Please sign in or register at the top of the page.