Hornby R4100A Great Western Railway Auto Trailer W188W
| Coach | |
|---|---|
| Operator | British Railways |
| Livery | Maroon |
| Running Number | W188W |
| Length | 265 mm |
| Classification | |
|---|---|
| Family | Great Western Railway Auto Trailer |
| Catalogue | |
|---|---|
| Modeller | Hornby |
| Catalogue Number | R4100A |
| Category | Coaches |
| Scale | OO |
| Finish | Pristine |
| Year | 1999 |
| Pages | 1999 (42) |
Looking for this model?
The links below are affiliate links. If you purchase something by clicking through one of the links below, we may receive a small commission. This doesn't cost you anything additional and helps to fund this site.
HORNBY R053 RE PAINTED BR 4-6-0 CLASS B12 LOCOMOTIVE 61666 NOTTINGHAM FORRSET ob
$142.74
![]()
CV34***, GB
HORNBY R2890 DCC READY EWS MANAGERS'S TRAIN CLASS 67 LOCO 67029 ROYAL DIAMOND oc
$428.87
![]()
CV34***, GB
HORNBY OO Scale - set of 5 passenger cars: R.432, R.433, R.438, R.445, and R.474
175.00 USD
![]()
068**, US
HORNBY R431 BR REGIONAL RAILWAYS MK 2a 1st CLASS BRAKE COACH 17118 MINT BOXED ob
56.53 USD
![]()
CV34***, GB
HORNBY R317 BR 4-4-0 SCHOOLS CLASS V LOCOMOTIVE 30908 WESTMINSTER MINT BOXED oj
113.84 USD
![]()
CV34***, GB
HORNBY R150 RE PAINTED DETAILED BR 4-6-0 B12/3 CLASS LOCOMOTIVE 61567 BOXED ob
127.19 USD
![]()
CV34***, GB
Hornby R7396 Hornby 70th: Hornby's Factory - Limited Edition OO Gauge - Plus Pos
33.12 USD
![]()
HX3***, GB
HORNBY RE PAINTED ROYAL DUTIES BR SR 4-4-0 SCHOOLS CLASS LOCO 30915 BRIGHTON ob
215.81 USD
![]()
CV34***, GB
HORNBY R440 BR CRIMSON CREAM MK1 FULL PARCELS BRAKE COACH E80533 MINT BOXED ol
42.11 USD
![]()
CV34***, GB
HORNBY R053 RE PAINTED BR 4-6-0 CLASS B12 LOCOMOTIVE 61666 NOTTINGHAM FORRSET ob
142.74 USD
![]()
CV34***, GB
HORNBY R2890 DCC READY EWS MANAGERS'S TRAIN CLASS 67 LOCO 67029 ROYAL DIAMOND oc
428.87 USD
![]()
CV34***, GB
Create your own review
You must be signed in to post a comment. Please sign in or register at the top of the page.