| Coach | |
|---|---|
| Operator | British Rail |
| Livery | Blue & Grey |
| Era | 6/7 |
| Length | 136 mm |
| Coupling | NEM |
| Classification | |
|---|---|
| Family | British Railways Mark 2A |
| Classification | TSO (Tourist Standard Open) |
| Catalogue | |
|---|---|
| Modeller | Graham Farish |
| Catalogue Number | 374-710A |
| Category | N Scale Coaches |
| Scale | N |
| Finish | Pristine |
| Year | 2014 |
| Pages | 2014 (72) 2015 (70) 2016 (70) 2017 (78) 2018 (73) |
Looking for this model?
The links below are affiliate links. If you purchase something by clicking through one of the links below, we may receive a small commission. This doesn't cost you anything additional and helps to fund this site.
Graham Farish 371-17RJ N Gauge Class 08 08761 BR Provincial Blue DCC Ready DHLP
153.19 USD
![]()
HX3***, GB
Graham Farish 371-011SF - Class 08 417 Network Rail Yellow (DCC-Sound) N Gauge
214.27 USD
![]()
HX3***, GB
GRAHAM FARISH CJM 8125 REPAIR RE PAINTED VIRGIN CLASS 43 HST 125 DMU 6 CAR SET
572.06 USD
![]()
CV34***, GB
Graham Farish 371-780SF Class 90/0 90005 BR IC Liv. Financial Times Sound Fitted
291.40 USD
![]()
HX3***, GB
GRAHAM FARISH N-THUSIAST RESPRAYS BR INTERCITY CLASS 37 LOCO 37409 LOCH AWE on
285.34 USD
![]()
CV34***, GB
Graham Farish 374-886A N Gauge LMS Stanier 50ft Full Brake BR Crimson And Cream
AU$99.10
![]()
GL50***, GB
Create your own review
You must be signed in to post a comment. Please sign in or register at the top of the page.
