Bachmann 31-476DS London & North Western Railway G2A 49402
| Locomotive | |
|---|---|
| Operator | British Railways |
| Livery | Black with Early Emblem |
| Running Number | 49402 |
| Length | 240 mm |
| Era | 4 |
| DCC | Sound on Board |
| Curve | 2nd Radius (438mm) + |
| Detail | tender with back cab. |
| Class | |
|---|---|
| Name | London & North Western Railway G2A |
| Traction | Steam |
| Built | 1948 |
| Total Produced | 320 |
| Catalogue | |
|---|---|
| Modeller | Bachmann |
| Catalogue Number | 31-476DS |
| Category | OO Scale Steam Locomotives |
| Scale | OO |
| Finish | Pristine |
| Year | 2011 |
| Pages | 2011 (27) |
Looking for this model?
The links below are affiliate links. If you purchase something by clicking through one of the links below, we may receive a small commission. This doesn't cost you anything additional and helps to fund this site.
No results available currently from eBay.
Create your own review
You must be signed in to post a comment. Please sign in or register at the top of the page.