Bachmann 32-202A Great Western Railway 8750 9753
| Locomotive | |
|---|---|
| Operator | British Railways |
| Livery | Black with Late Crest |
| Running Number | 9753 |
| Length | 138 mm |
| Era | 5 |
| DCC | No |
| Curve | 1st Radius (371mm) + |
| Class | |
|---|---|
| Name | Great Western Railway 8750 |
| Traction | Steam |
| Built | 1929-1950 |
| Total Produced | 863 |
| Catalogue | |
|---|---|
| Modeller | Bachmann |
| Catalogue Number | 32-202A |
| Category | OO Scale Steam Locomotives |
| Scale | OO |
| Finish | Pristine |
| Year | 2002 |
| Pages | 2002 (10) 2003 (11) 2004 (13) |
Looking for this model?
The links below are affiliate links. If you purchase something by clicking through one of the links below, we may receive a small commission. This doesn't cost you anything additional and helps to fund this site.
Bachmann 32-202A OO Pannier Tank 4631 Renumbered BR Black Late Crest Runner Box.
AU$99.80
![]()
SK14***, GB
Bachmann OO Gauge 32-202A 8750 Pannier Tank BR Black Late Cr 0-6-0 VGC REF AV77
AU$101.78
![]()
CV5***, GB
Bachmann 31-481 Class G2A 0-8-0 49106 BR Black Early Crest Weathered 21 DCC rdy
AU$178.11
![]()
TR3***, GB
Create your own review
You must be signed in to post a comment. Please sign in or register at the top of the page.